• 20
  MAJ 2024

 • Kategoria:Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

  Viking European Strongman Cup w Iławie – 02 czerwca 2024

zdjęcie

Zaproszenie na Widowiskowe Wydarzenie Sportowe!

Mamy przyjemność ogłosić, że 02 czerwca 2024 roku, nasze miasto Iława będzie gospodarzem jednej z najbardziej emocjonujących imprez sportowych – Viking European Strongman Cup! To wyjątkowe wydarzenie zgromadzi czołówkę polskich i europejskich strongmanów, w tym rekordzistów świata i Europy z różnych krajów.

O Wydarzeniu

Viking European Strongman Cup to seria dziesięciu imprez, w których zawodnicy rywalizują o punkty, a wielki finał odbędzie się w Białymstoku. W Iławie będziemy mieli okazję zobaczyć niesamowite pokazy siły i wytrzymałości w wykonaniu najlepszych zawodników.

Reprezentacja Polski

Polskę reprezentować będą:

 • Marek Czajkowski - Mistrz Europy i Mistrz Polski
 • Janusz Kułaga - Mistrz Polski 2011, medalista Mistrzostw Świata i Europy
 • Tomasz Bator - Mistrz Świata w kategorii do 105 kg

Konkurencje

Zawodnicy zmierzą się w sześciu niezwykle wymagających konkurencjach:

 1. Yoke Carry: 380 kg na dystansie 20 m + Farmer's Walk 140 kg
 2. Hercules Hold: Utrzymanie balu
 3. Atlas Stone to Shoulder: 140 kg w ciągu 60 sekund
 4. Log Lift on Time: 150 kg w 60 sekund
 5. Axe Hold: Waga płaczu bokiem 12 kg
 6. Sandbag Toss: 2×18 kg, 2×20 kg, 2×22 kg, 25 kg, 26 kg na wysokość 4,7 m

Atrakcje dla Publiczności

Na widzów czeka mnóstwo atrakcji oraz konkursów. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w różnych konkurencjach i wygrać atrakcyjne nagrody.

Sponsor Tytularny

Sponsorem tytularnym cyklu imprez jest Kuchnia Vikinga.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Iławy oraz gości do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu sportowym. Przyjdźcie i dopingujcie naszych zawodników oraz cieszcie się wspaniałą atmosferą i niesamowitymi pokazami siły!

Nie może Was zabraknąć!