• Symbole miejskie

Herb Iławy

Na herbie Iławy widnieje postać Matki Boskiej z Dzieciątkiem na rękach, która siedzi na tronie w bramie miasta. Herb Iławy został znowelizowany uchwałą Rady Miejskiej z 28 maja 1998 r.

Flaga Iławy

Flaga Iławy zatwierdzona została uchwałą Rady Miejskiej z 24 kwietnia 1997 r.

Przedstawia herb Iławy, na którym widnieje postać Matki Boskiej z Dzieciątkiem na rękach, siedzącej na tronie w bramie miasta oraz dziesięć naprzemiennie ułożonych pofalowanych pasów, w kolorach: białym i niebieskim, które symbolizują fale Jezioraka.

Hejnał

Hejnał miejski Iławy zatwierdzony uchwałą Rady Miejskiej z 29 sierpnia 1996. Jest jednym z symboli tego miasta. Odgrywany jest codziennie na trąbce o godz. 12.00 z wieży ratusza. Skomponowany został w 1995 r. przez Henryka Majewskiego – znanego muzyka jazzowego, jednego z organizatorów festiwalu Złota Tarka odbywającego się corocznie w Iławie.

Iława inspiruje od 715 lat

Gdzieniegdzie można znaleźć pewne ślady i wskazówki dotyczące obchodów 715- lecia naszego najpiękniejszego miasta! My już świętujemy, a zaczynamy od publikacji logo, które zostało przygotowane na tę okoliczność. Zachęcamy do pobierania i udostępniania