KWI 2024

• Kategoria:Dla mieszkańców

Majówka w Iławie

Burmistrz Miasta Iławy, Przewodniczący Rady Miejskiej i Iławskie Centrum Kultury zapraszają na

M A J Ó W K Ę   W   IŁAWIE
2 maja - 3 maja 2024 r.

2 maja
16:00 Festyn z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej z ZHP Hufiec w Iławie
Występy harcerzy, konkurs wiedzy o Polsce, pokaz pierwszej pomocy, przemarsz z flagami, namiot z historią harcerstwa, animacje, ognisko z kiełbaskami.
Galeria „Jazzowa” przy ratuszu

17:00 Wernisaż i wystawa prac konkursu pt. „Mój Dom Polska” realizowanego w ramach Projektu Iławskiego Centrum Kultury pn. „Polska istnieć będzie...” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa".
Sala konferencyjna ICK

3 maja
13:00 Msza św. w intencji Ojczyzny
Parafia Przemienienia Pańskiego

14:15 Uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w asyście honorowej 42. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej z Morąga, Hufca ZHP oraz miejskich pocztów sztandarowych

W programie:
- odśpiewanie hymnu;
- złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę;
- widowiskowy plenerowy spektakl "Niepodległa - Ojczyzna niejedno ma imię" z udziałem grupy Gwardii Gryfa pn. „Strażnicy Herbów" ze Śniadowa dofinansowany ze środków Biura „Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa".
Plac przy ratuszu

PARK MIEJSKI „PRZY ŻABIE”
16:00 Animacje w Parku Miejskim: barwny pokaz animacyjno-artystyczny o tematyce patriotycznej w wykonaniu animatorów z "Kaczego Bagna- Miejsca Inicjatyw Pozytywnych", m.in. taniec z ogniem, pokazy żonglerskie dofinansowane ze środków Biura „Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa".