LUT 2024

• Nabór wniosków: dofinansowanie demontażu azbestu w gminie miejskiej Iława

Rozpoczyna się nabór wniosków o udzielenie dofinansowania do demontażu, transportu  i unieszkodliwiania azbestu z nieruchomości zlokalizowanych na terenie gminy miejskiej Iława.

Wsparcie w zakresie usuwania wyrobów azbestowych z terenu miasta Iławy będzie udzielane:

• jednostkom samorządów terytorialnych na usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów, których właścicielami są jednostki samorządu terytorialnego i Skarb Państwa,
  • osobom fizycznym,
  • członkom rodzinnych ogrodów działkowych,
  • kościołom i związkom wyznaniowym,
  • stowarzyszeniom,
  • spółdzielniom mieszkaniowym,
  • wspólnotom mieszkaniowym,
  • jednostkom sektora finansów publicznych będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Ze wsparcia wykluczone są osoby posiadające gospodarstwo rolne.

Termin naboru wniosków trwa do 30 kwietnia 2024 roku

Wnioski można pobrać:

Wnioski można składać w Kancelarii Urzędu Miasta Iławy (parter, pok. 120).

Burmistrz Miasta Iławy w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyłoni Wykonawcę, który będzie realizował prace związane z ww. zadaniem. Gmina Miejska Iława zleci usunięcie azbestu Wykonawcy wybranemu w trybie rozpoznania cenowego i poniesie 100% kosztów wykonania usługi. Nowe pokrycia dachowe właściciel nieruchomości musi wykonać we własnym zakresie i sfinansowane z własnych środków. Przewidywany termin wykonania prac związanych z usuwaniem azbestu: maj – październik 2023r. Zadanie będzie współfinansowane ze środków pozyskanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Banasiuk tel. (89) 649 01 56, pok. 223.